×

Change Language

FI EN
×
×

Aikataulu 2021

Pidätämme oikeuden muutoksiin. Tarkista aikataulu tältä sivustolta.

Pe 1.10.

Klo

Tapahtuma

Tarkennus

15.00

Kisakanslia avautuu Kolin Seurojentalolla

Numeroiden jako. Ylös Ylä-kolintietä vain ajoluvalla (ks. kisaohjeet viikonlopuksi). 

15.00-21.00

Kumppaneiden esittely- ja myyntipisteet

Tsekkaa polkujuoksun viimeisimmät uutuudet tai teen viime hetken ostokset kisaa varten. 

18.00-22.00

Pastabuffet

Break Sokos Hotel Koli. 

18.00

Startti 130 km

130 km sarjassa juoksijat voivat jättää puoliväliin omaan huoltolaatikkoonsa (järjestäjiltä) varusteita/ energiaa. Puolivälin huolto Kolin Luontokeskus Ukko.

22.00

Kisakanslia Kolin seurojentalolla sulkeutuu

Luontokeskus Ukossa järjestäjien päivystys läpi yön. Ovi on lukossa, mutta avataan, kun soitat ovella olevaan päivystysnumeroon.

La 2.10.

Klo

Tapahtuma

Tarkennus

02.00- 

130 km juoksijoiden puolivälin huolto

Luontokeskus Ukko. Tarjolla järjestäjän puolesta keittoa, leipää, kahvia, vettä.

05.30

Kisakanslia avautuu 

Ilmoittautuminen ja numeroiden jako Kolin seurojentalolla (Merilänrannantie 4C). Ylös Ylä-kolintietä vain ajoluvalla (ks. kisaohjeet viikonlopuksi). 

06.00-

Non-stop -kuljetus

P1 (Kolin urheilukenttä) > kisakeskus. 

07.00-11.00

Hiihtohissikuljetus

P2 (laskettelurinteen P-alue) > kisakeskus. Hissimatkan kesto noin 10 minuuttia - lämmintä päälle ja liikettä! Paluu P2:lle onnistuu myös Non-stop -kyydeissä.

7.00-7.45

Lähtö Retki 42,5 km / 65 km

65km kilpalähtö tasan klo 7.00, muilla osallistujilla joustava lähtöaika ja aika lähtee rullaamaan lähtökaaren alituksen jälkeen. 

7.30

Määräaika (cut-off) 130 km 

Puolivälin huollossa. Juoksijan on saavuttava ennen määräaikaa väliaikapisteelle, jotta voi jatkaa toiselle kierrokselle. 

8.00-8.45

Lähtö 21 km.

Sijoituksista kamppailevat lähtevät kisalähdössä klo 8.00, rauhallisemmalla tahdilla etenevät voivat lähteä matkaan rullaavalla lähdöllä ennen klo 8.45.

9.00-9.45

Lähtö 42,5km

Kisasarjojen lähtö klo 9.00, rauhallisemmasta tahdista nautiskeleville tarjolla rullaavat lähtöajat klo 9.00-9.45.

9.30-01.00

Peseytyminen

Suihkut ja saunat ovat auki Sokos Hotel Kolilla.

10.00-10.45

Lähtö 7km

Rullaavat lähdöt klo 10.00-10.45

10.30

Kisakanslia sulkeutuu

11.00-23.00

Ruokailu

Täyttävä Buffet-pöytä tarjolla perinteiseen malliin Break Sokos Hotel Kolilla.

12.00-19.00

Hiihtohissikuljetus

Kisakeskus > P2-alue (Laskettelurinne). Klo 19 jälkeen non-stop -kuljetuksilla P2-alueelle.

19.00

Palkintojenjako

Päivän nopeimpien sekä onnekkaimpia palkitseminen. Lisäksi palkitaan BTTF- ja UTTF-kokonnaiskilpailujen parhaat.

21.00-

After-Race Party

Vuoden tauon jälkeen on aika päättää polkujuoksukausi sen arvoisella tavalla.

24.00

Maali sulkeutuu

Kaikissa sarjoissa maali sulkeutuu klo 24.00

Tervetuloa Koli Relax Spa Maisemakylpylään

Tutustu Koli Relax Spahan