×

Change Language

FI EN
×
×

Miten perun, siirrän tai vaihdan sarjaa?

Muokkaa tietojasi itsepalvelulinkin kautta

Haluatko vaihtaa sarjaa tai perua/ siirtää osallistumisoikeutesi?

Haluan vaihtaa sarjaa

  • Kaiva esiin sähköpostitse saamasi tilausvahvistus ja sen mukana tullut henkilökohtainen linkki tietojen ylläpitoon. Voit tehdä muutoksia tietoihisi (sarjan vaihdot, seuran nimen vaihto jne.) tämän ilmoittautumisen yhteydessä saamasi itsepalvelulinkin kautta. Jos linkkisi on hukassa, pyydä uusi info@vaarojenmaraton.fi.
  • Sarjan korotukset ovat osallistumismaksujen erotusta vastaan mahdollisia.
  • Myös sarjan vaihdot alaspäin ovat mahdollisia, vaihdossa ei hyvitetä osallistumismaksujen erotusta.
  • Huom. Sarjan vaihdokset ovat mahdollisia sarjakohtaisten & tapahtuman kokonaisosallistujakiintiöiden puitteissa.

Viimeisen kahden viikon ajan ennen tapahtumaa, 19.9. alkaen, kaikki muutokset ovat mahdollisia 14 euron muutosmaksua vastaan.

Haluan perua/ siirtää osallistumisen ensi vuoteen

  • Voit perua oman osallistumisesi ilmoittamalla siitä meille sähköpostilla. Emme palauta osallistumismaksua.
  • Voit siirtää osallistumisoikeuden toiselle (esimerkiksi myydä tai antaa kaverille). Päivitä tilallesi tulevan osallistujan tiedot järjestelmään ilmoittautumisen yhteydessä saamasi itsepalvelulinkin kautta. Jos linkkisi on hukassa, pyydä uusi info@vaarojenmaraton.fi.
  • Voit siirtää osallistumisoikeutesi seuraavaan vuoteen. Siirtomahdollisuus on avattu 8.9. alkaen. Kaiva esiin sähköpostitse saamasi tilausvahvistus ja sen mukana tullut henkilökohtainen linkki tietojen ylläpitoon. Laita täppä ”Siirrän tämän osallistumisoikeuteni..”. Jos linkkisi on hukassa, pyydä uusi info@vaarojenmaraton.fi. Siirto on ilmainen 18.9. mennessä. Tämän jälkeen 19.9. alkaen siirtomaksu on 14€. 
  • Vastaat siitä, että vahvistat osallistumisesi seuraavan vuoden tapahtumaan erikseen (tätä varten saat ennen seuraavan vuoden ilmoittautumisen avautumista ohjeistuksen).

 

Osto- ja myyntipalsta

Voit jättää alla olevalle osto- ja myyntipalstalle ilmoituksesi, kun haluat joko ostaa tai myydä peruutuspaikan. Järjestäjä tarjoaa tämän palstan kontaktointia varten ja osallistujat vastaavat keskinäisestä viestinnästään ja rahojen siirtämisestä. Myyjän tehtävä on päivittää ostajan tiedot ilmoittautumisjärjestelmään linkin avulla, jonka sai ilmoittautumisen yhteydessä.

Huomaa, että sarjakohtaisissa kiintiöissä on liikkumavaraa, joten jos saat minkä tahansa matkan paikan, on sarjan vaihto mahdollista. Katso lisää kohta "Haluan vaihtaa sarjaa".

Osta & Myy / Buy & sell entries

Viesti Yhteystiedot Sarja
Ostetaan paikka 42,5km retki-sarjaan. Intoa puhkuen, Elli Esimerkki Elli Esimerkki +358 50 1234567 esimerkki@email.fi 42,5 km Retki
Ilkka Vaahtoranta 0445129195 ilkka.vaahtoranta@gmail.com 43 km Naiset ja miehet
Ostan osallistumisen 65km matkalle. Laita viestiä puhelimeen whatsapp, tekstiviesti tai ihan sähköpostiin. Kiitos. :) Tapio Alaviiri +358407241977 tapioa@gmail.com 65 km
Nyt ei ollut onni myötä ja jäi aviomiehen kanssa paikat saamatta 65 km matkalle. Kaksi matkaa siis ostaisin. Kaija Soikkeli 0505845660 ultrakaija71@gmail.com 65 km
Ostan tiketin 65:lle. (Mahdollista vaihtaa maralippuun ja maksaa erotus.) Kaisu Suopanki +358444214582 kaisu.suopanki@gmail.com 65 km
Ostan 2021 21km. Helmi Ripatti 0443069841 heripatti@gmail.com 13,5 km
Halutaan ostaa 1kpl lippu matkalle 21km. Janka Mäkipää +358505922697 makipaajanka@gmail.com 13,5 km
Haluaisin ostaa osallistumisoikeuden 65 km sarjaan. Laita s-postia, jos sulla on myydä! Tiina Suni +358 50 3012324 tiina.suni@hotmail.com 65 km
Ostetaan 43km! :) Oskari Leppä +358445991105 oskari.leppa@icloud.com 43 km Naiset ja miehet
Hitaat sormet, nopeet jalat. Ostetaan osallistuminen vuoden 2021 65km matkalle tai 43km maraton/retki sarjaan. Seela Pykäläinen 0405539522 Seela_@windowslive.com 65 km
Ostetaan kaverille paikka 21km sarjaan Iiris Juntunen 0407075794 juntuneniiris@gmail.com 13,5 km
Marjo Saari +358407072174 marjo.e.saari@gmail.com 65 km
Ostan osallistumisen 65km sarjaan Onni Valkeapää 0407209039 onni.valkeapaa@gmail.com 65 km
Ostetaan osallistuminen 43 km matkalle. Harri Takanen 0405553500 takanenharri@gmail.com 43 km Naiset ja miehet
Moi! Ostan paikan 43km kisasarjaan. mari siren-koskinen +358504387877 mari.sirenkoskinen@gmail.com 43 km Naiset ja miehet
Hei! Ostaisin yhden paikan kuusvitoselle! Suurkiitokset jo etukäteen! :) Jaakko Leikko +358405743718 jaakko@leikko.net 65 km
Ostaisin kaksi lähtöä miehen 131km sarjaan, Yksikin osallistumisoikeus olisi jo askel oikeaan suuntaan. Kari Koljonen 0504245781 kari.koljonen@if.fi 131 km
Haluaisin ostaa osallistumisen 43km matkalle. Kiitos jo etukäteen! Antti Akkanen +358504821070 a_akkanen@hotmail.com 43 km Naiset ja miehet
Ostetaan osallistuminen 43km matkalle. Kaveri kerkesi saamaan osallistumisen, mutta minulta meni nenän edestä :) Antti Akkanen 0504821070 antti.akkanen@kone.com 43 km Naiset ja miehet
Ostan paikan 21km sarjaan Jukka Muona 0400257580 jukka.muona@ah-talotekniikka.fi 13,5 km
Ostetaan 65km lippu (vaihdossa saa halutessa 43km retki) Markus Mähönen +358408371377 mmahonen@gmail.com 65 km
Ostan lipun 21km matkalle 2021. Marianne Rantanen 0442748684 Mantzu84@msn.com 13,5 km
Ostan tiketin 43 km:lle 2021. Katri Mattelmäki 0405521842 katri.mattelmaki@luukku.com 43 km Naiset ja miehet
Ostaisin paikan 43 km sarjaan. Katja Koivunen +358 50 5149819 katjaniemela1@gmail.com 43 km Naiset ja miehet
Ostan paikan 65km kisaan. Jäi paikka saamatta ja pitää päästä seurakaveri haastamaan. Saku Puumala +358407738323 Saku.puumala@gmail.com 65 km
Ostan osallistumisoikeuden 2021 Vaaroihin matkalle 43km retki tai 21km puolikkaalle. Janne Hytti 0469225970 janne.hytti@europe.com 42,5 km Retki
Iskikö rimakauhu mie voin auttaa sinnuu ostan pois tiketin 2021 Kolille. Lupaan tuulettaa maalissa.! Markus Ronkainen +358400450037 markusti.ronkainen@gmail.com 65 km
Myös vaarojen puolikkaan paikka kiinnostaa. Jonna Leppänen 0400710992 jonna.leppanen@outlook.com 43 km Naiset ja miehet
Ostaisin paikan miehelleni 43 km matkalle. Itse ehdin paikan saamaan, mut toinen jäi ilman ;( Laura Seppälä +358 405017870 lauraponnio@hotmail.com 43 km Naiset ja miehet
Jäi lippu saamatta. Eli olisin vailla 43 km maraton. Yksi lippu. Matti Haiko +358505754624 matti.haiko@gmail.com 43 km Naiset ja miehet
Juu ostan 43 km 1 kpl kiitos Salla Tuomola 044 5377995 salla.tuomola@gmail.com 43 km Naiset ja miehet
Pekka Tuomi +358405938012 pekka.tuomi@yle.fi 43 km Naiset ja miehet
Ostan lipun 65 km sarjaan vuodelle 2021. Jarno Sulasalmi +358505337823 Josulasalmi@gmail.com 65 km
Hi, I am hoping to join either the 43km or 65km race for 2021. Kiitos! Alexandra Lobdell 358449162351 alexandra.lobdell@student.lut.fi 43 km Naiset ja miehet
Ostan 1kpl tai 2kpl lippuja 21km sarjaan. Teemu Vähämaa +358405213716 teemu.vahamaa@gmail.com 13,5 km
Jäin ilman lippua ja haluaisin ostaa paikan 43 km reitille. Juho Strömmer 0442871873 juho.strommer@gmail.com 43 km Naiset ja miehet
Ostetaan paikka 43km:lle. yst terv Ville K Ville Koskela +358443414764 ville.k.koskela@gmail.com 43 km Naiset ja miehet
Ostan lipun vuoden 2021 tapahtuman 21,5 km matkalle. Satu Jokela 0443524880 Satu.jokela@gmail.com 43 km Naiset ja miehet
Ostan paikan 65km sarjaan! Whatsapp / sähköposti / tekstiviesti / puhelinsoitto kaikki sopii! Ilkka Tawast 0405240339 ilkkatawast@gmail.com 65 km
Ostan paikan 43 sarjaan. Markus Tasala +358407370243 markus@tasala.fi 43 km Naiset ja miehet
Haluan ostaa paikan 21 km kiitos Ari Aaltonen 0505232523 ari.aaltonen4@gmail.com 13,5 km
Ostan lipun 43km tai 21km, kumpikin käy! Pitää päästä iskä haastamaan! Kiitos. Kerttu Niskanen 0445495767 Kerttu2104@gmail.com 43 km Naiset ja miehet
Ostaisin kaverille myös - hän ei ehtinyt :D Markus Saramäki +358443851504 markus.saramaki@gmail.com 43 km Naiset ja miehet
Minulla on lippu 21km. Tarkoitus oli osallistua kuitenkin normaali tai retki 43km. Vaihtoa välirahalla haussa, tai ostoa. Heikki Kuikka 0505572792 hekuikka@gmail.com 43 km Naiset ja miehet
Ei kahta ilman kolmatta. Jos et pääsekään 65 km, niin minä mieluusti ostaisin lippusi. Terveisin vuoden 2020 DFL Mika Laiti +358405698419 mihkal@gmail.com 65 km
Ostan lipun 21km / 2021 Heli Turunen 0405247119 heli.s.turunen@gmail.com 43 km Naiset ja miehet
21km sarjaan ostetaan osallistuminen, ehdota hintaa! Salla Elovirta +358408655569 sallaelovirta@gmail.com 13,5 km
Ostetaan paikka 43km tai 43 retki!! Nelli Nystedt +358405179472 nelli.nystedt@gmail.com 43 km Naiset ja miehet
Rannalta ruikutan mahdollisuutta päästä mukaan ilonpitoon. Osallistumisoikeus ultramatkalle ostetaan! Matias Laakkonen 0401660334 malttilaakkonen@gmail.com 131 km
Ostaisin 2x paikan 42,5km retkelle Jani Paasonen +358440512025 jani.paasonen@gmail.com 42,5 km Retki
Ostaisin paikan 43km lähdölle Jani Paasonen +358440512025 jani.paasonen@gmail.com 43 km Naiset ja miehet
Ei ollut onni myötä ilmoittautumisessa. Toivottavasti tätä kautta paikka 65km lenkille löytyisi ensikertalaiselle. Ari Alander 0405471169 alander_ari@hotmail.com 65 km
Hei, ostan 43 km sarjaan paikan. Mieluiten retki. Maksan muutosmaksut. T.Minna Minna Myllyperkiö 0407636252 minna.myllyperkio@gmail.com 42,5 km Retki
65 km lähtöpaikka hakusessa! Elina Ahvonen +358440901919 elle.ahvonen@gmail.com 65 km
Hei, kauhean nukahduksen tuloksena jäi ilmottautuminen väliin ja 43 kilpasarjaan pitäisi päästä. Ostaisin siis mielelläni paikkasi jos sellainen vapautuu. T: Matti Matti 0406280999 ronkkomatti@gmail.com 43 km Naiset ja miehet
2 lippua tiimille Rotat Juha Heikkinen 0403024960 heickinen@icloud.com 131 km
Vaarojen puolikas olisi hakusessa, vaihtoehtoisesti retki 43. Kiitos mahdolliselle paikkansa perujalle! Päivi Määttänen 0503213255 paivimaa2@gmail.com 42,5 km Retki
Ostetaan paikka 43km Simon snellman +3586067343 snellmansimon@gmail.com 43 km Naiset ja miehet
Myy minulle paikka 43 km kilpasarjaan, niin kipitän reitin läpi alle viiteen tuntiin. Mikko Mustonen 0503295494 mustonen_m85@hotmail.com 43 km Naiset ja miehet
Ostetaan 2 kpl lippuja Retkisarjaan 43 km Jenni Könönen 0408306972 jenni.kononen@hotmail.com 42,5 km Retki
Ostan 1 lipun joko 7 km tai 21km. Niina Kilponen +358442848162 niina.kilponen@verkkokauppatilit.fi 13,5 km
Ostetaan! Osallistuminen 21km matkalle. Juha Hirvonen +358 05 532 7550 juha.hirvonen87@gmail.com 42,5 km Retki
Yksi paikka 21, 7 tai 43 km sarjaan, kiitos! Heikki Hurri 0407401564 h.hurri@live.fi 13,5 km
Ostetaan 131km lippua! Ota yhteyttä tekstiviestillä +358 44 0375544 tai sähköpostitse lauritoivonenn@gmail.com Lauri Toivonen 0440375544 lauritoivonenn@gmail.com 131 km
viesti jätetty 3.2.2021. ostaisin paikan 65km sarjaan. hitaat sormet eivät riittäneet paikan lunastukseen ilmoittautumisessa :) Laitan sähköpostia tai WU tai txt tai soita. voin myös vaihtaa 43retkisarjan osallistumisen. Sami Nuijanmaa 0504126231 sami.nuijanmaa@lining.fi 65 km
Moi! Mulla olis 2 kpl 7 km matkoja, haluaisin vaihtaa ne 43 km sarjaan! Olisin tosi onnellinen, jos saisin vaihdettua, viime vuonna annoin paikkani toiselle, kun en päässytkään, mutta nyt on lomat varattu siihen, joten jos sulle tulee este, vippaa tänne! Ja mieheni kiittää myös! Anna Korhonen +358400894226 annakorhonen@outlook.com 43 km Naiset ja miehet
Ostetaan paikka 43km matkalle. Kiitos! Henrik Suikkanen 0443222632 Henrik.suikkanen@gmail.com 43 km Naiset ja miehet
Myöhästyin ilmottautumisesta ja haluan ostaa peruutuspaikan 13,5 km:n matkalle. Vai onko se tänä vuonna 7 kilomaetriä, jos niitä tulee. Eija Sivenius 0451144958 eija.sivenius@gmail.com 13,5 km
65 ja maratooni 42,5 kiinnostaisi ostaa. Veli-Matti Laasonen 0408653652 laikkaveesonen@gmail.com 65 km
Ostan kaksi paikkaa Sirpa Vihavainen +358405169290 sirpa.sipukka@gmail.com 42,5 km Retki
Ilman jäätiin myökii...2 paikkaa 43km retki sarjaan oltas vailla... Sirpa Vihavainen +358405169290 sirpa.sipukka@gmail.com 42,5 km Retki
Haluaisin ostaa paikan 65 km sarjaan. Samalla myytävänä 43 km paikka. Vaihto myös mahdollista. Mika Saukkonen +358505612552 mika.saukkonen@iki.fi 65 km
Moi! Ostetaan paikka 43km kisaan! Pistä viestiä whatsappiin tai meiliä :) Panu Vertio +358405729692 panu.vertio@gmail.com 43 km Naiset ja miehet
Vaaroille mieli taas halajaa. Ensisijaisesti paikkaa 65 km, mutta myös 42 km retki käy mainiosti. Sari Eskelä 0400791204 valmennus.kestavakeho@gmail.com 65 km
en saanu paikkaa, ennen kuin kaikki meni, elikkäs jos joku tahtois myydä 43km tahi 65km matkalle. Teemu Kakkonen 0443260105 temekakkonen@gmail.com 43 km Naiset ja miehet
Olis mukavaa osallistua. 65km Per Labba 0409639858 labbaper@gmail.com 65 km
Jari Saksa 0407244575 jari.saksa@gmail.com 43 km Naiset ja miehet
Ostetaan osallistuminen 43km kisasarjaan. Marcell Soler Torres 0408279790 marcellsoler@gmail.com 43 km Naiset ja miehet
ostan 2 lippua puolikkaalle (13,5km) Vaarojen Maratonille, tarjoa! Pauliina Kulla 0408384390 pepe.kulla@gmail.com 13,5 km
Moro, möisitkö 21km ticketin minulle. Lupaan löytää maaliin perille. Samuel Samuel Vatanen 050 359 8125 samuel.vatanen@gmail.com 13,5 km
Ostetaan yksi paikka 65 kilsan iloitteluun. Tomi Rapatti +358447797507 Tomi.rapatti@gmail.com 65 km
Esko Puolusmäki +358509119619 Therainmaker66@gmail.com 43 km Naiset ja miehet
Ostetaan 131km sarjaan osallistuminen! Mikko Vaarala +35840963304 mikko.vaarala96@gmail.com 131 km
Ostan lipun 21km sarjaan. Minna Leppinen 0417546924 leppinen.minna@gmail.com 42,5 km Retki
Ostetaan osallistuminen 43km Anssi Oikari 0445349532 oikarianssi@gmail.com 43 km Naiset ja miehet
Ostan osallistumisen 65km matkalle. Laita viestiä niin tehdään kaupat. ????⛰ Roope Vartiainen 0405060892 roope.var@gmail.com 65 km
Hitsi sentää, kun myöhästyin... Ostan paikan 43,5 km retki/kilpasarja ei väliä, kuhan pääsee viivalle.. Mikko Yli-Kauppila +358500499608 mikko.yli-kauppila@wippies.fi 42,5 km Retki
Ostaisin mielelläni perusmatkalle (43 km) lipun ???? Aleksi Reenpää 0442622111 lumihemmo@suomi24.fi 43 km Naiset ja miehet
Ostetaan paikka 42,5km retki-sarjaan. Tero Wallin Tero Wallin 0442193780 terowall33@gmail.com 42,5 km Retki
Ostetaan ilmoittautuminen koko matkalle. Tai myös 65KM. Roi Ruuskanen 0442646006 roiruuskanen@gmail.com 131 km
Ostetaan paikka 65km sarjaan. Timo Malvela 0503483620 toskari@yahoo.com 65 km
Ostetaan paikka 43km sarjaan. Laita viestiä/mailia. Kiitos! Otto Oksman +358458437337 otto.oksman@gmail.com 43 km Naiset ja miehet
Mahdollista UTTF 2021 varten tarvitsisin paikan myös Kolille, muut kisat on siirtyneet ed vuodelta. Jouko Tyni +358-405300234 jouko.tyni@mail.com 131 km
Ostan 2021 21 km Mari Lackman 0504358941 mari.lackman@outlook.com 13,5 km
Ostetaan yksi osallistumisoikeus Vaaroille, mitä pidempi matka sen parempi. Etusijalla 131km/65km. Kontaktit via e-mail. Hande M +3581234567 Hwqrt567@outlook.com 131 km

Miten perun, siirrän tai vaihdan sarjaa?

Muokkaa tietojasi itsepalvelulinkin kautta

Katso lisää!