×

Change Language

FI EN
×
×

Miten perun, siirrän tai vaihdan sarjaa?

Muokkaa tietojasi itsepalvelulinkin kautta

Haluatko vaihtaa sarjaa tai perua/ siirtää osallistumisoikeutesi?

Haluan vaihtaa sarjaa

  • Kaiva esiin sähköpostitse saamasi tilausvahvistus ja sen mukana tullut henkilökohtainen linkki tietojen ylläpitoon. Voit tehdä muutoksia tietoihisi (sarjan vaihdot, seuran nimen vaihto jne.) tämän ilmoittautumisen yhteydessä saamasi itsepalvelulinkin kautta. Jos linkkisi on hukassa, pyydä uusi info@vaarojenmaraton.fi.
  • Sarjan korotukset ovat osallistumismaksujen erotusta vastaan mahdollisia.
  • Myös sarjan vaihdot alaspäin ovat mahdollisia, vaihdossa ei hyvitetä osallistumismaksujen erotusta.
  • Huom. Sarjan vaihdokset ovat mahdollisia sarjakohtaisten & tapahtuman kokonaisosallistujakiintiöiden puitteissa.

Viimeisen kahden viikon ajan ennen tapahtumaa, 19.9. alkaen, kaikki muutokset ovat mahdollisia 14 euron muutosmaksua vastaan.

Haluan perua/ siirtää osallistumisen ensi vuoteen

  • Voit perua oman osallistumisesi ilmoittamalla siitä meille sähköpostilla. Emme palauta osallistumismaksua.
  • Voit siirtää osallistumisoikeuden toiselle (esimerkiksi myydä tai antaa kaverille). Päivitä tilallesi tulevan osallistujan tiedot järjestelmään ilmoittautumisen yhteydessä saamasi itsepalvelulinkin kautta. Jos linkkisi on hukassa, pyydä uusi info@vaarojenmaraton.fi.
  • Voit siirtää osallistumisoikeutesi seuraavaan vuoteen. Kaiva esiin sähköpostitse saamasi tilausvahvistus ja sen mukana tullut henkilökohtainen linkki tietojen ylläpitoon. Laita täppä ”Siirrän tämän osallistumisoikeuteni..”. Jos linkkisi on hukassa, pyydä uusi info@vaarojenmaraton.fi. Siirtomaksu on 14€.
  • Vastaat siitä, että vahvistat osallistumisesi seuraavan vuoden tapahtumaan erikseen (tätä varten saat ennen seuraavan vuoden ilmoittautumisen avautumista ohjeistuksen).

 

Osto- ja myyntipalsta

Voit jättää alla olevalle osto- ja myyntipalstalle ilmoituksesi, kun haluat joko ostaa tai myydä peruutuspaikan. Järjestäjä tarjoaa tämän palstan kontaktointia varten ja osallistujat vastaavat keskinäisestä viestinnästään ja rahojen siirtämisestä. Myyjän tehtävä on päivittää ostajan tiedot ilmoittautumisjärjestelmään linkin avulla, jonka sai ilmoittautumisen yhteydessä.

Huomaa, että sarjakohtaisissa kiintiöissä on liikkumavaraa, joten jos saat minkä tahansa matkan paikan, on sarjan vaihto mahdollista. Katso lisää kohta "Haluan vaihtaa sarjaa".

Osta & Myy / Buy & sell entries

Viesti Yhteystiedot Sarja
Ostetaan paikka 42,5km retki-sarjaan. Intoa puhkuen, Elli Esimerkki Elli Esimerkki +358 50 1234567 esimerkki@email.fi 42,5 km Retki
Ostan paikan m/n 42 km sarjaan. Olli-Pekka Mutanen +358400444609 opm@iki.fi 43 km Naiset ja miehet
Ostaisin 2 paikkaa matkalle 13.5km. ☺️ Erica Grahn 0504300098 Erica_grahn@hotmail.com 13,5 km
Ostetaan 2 paikkaa 42 km sarjaan. Juha-Matti Mella-Aho +358405424717 juhamatti74@gmail.com 43 km Naiset ja miehet
Marja Nevalainrn +358503003987 Marja.nevalainen@ouneva.fi 43 km Naiset ja miehet
Hei. Ostaisin yhden paikan 43 km matkalle. Tai jos on ylimääräinen 60km paikka niin sekin kävisi. :) Kristian Mohr 0503517948 kristianmohr@gmail.com 43 km Naiset ja miehet
Ostan 43 km matkalle paikan. Yt.Mari Mari Sirén-Koskinen +358504387877 Mari.sirenkoskinen@gmail.com 43 km Naiset ja miehet
Ostetaan 1 osallistuminen 43km:n matkalle. Pinni Heinonen 0407211623 siskom.heinonen@gmail.com 43 km Naiset ja miehet
Ostetaan paikka 13,5km matkalle Tero Tahvanainen +358468414234 tero.tahvanainen77@gmail.com 13,5 km
Ostaisin lipun 13,5 kilometrin matkalle. Pasi Surakka +358503532480 Pasi_Surakka@hotmail.com 13,5 km
Ostan yhden paikan 43 km matkalle. Tomi Mikkonen +358408643010 tmi@iki.fi 43 km Naiset ja miehet
Yöjuoksu kiinnostaa Markku lahti 0504117662 markku.lahti@me.com 65 km
Ostaisin paikan 43km lenkille! Johannes Rannankari 0451320407 j.rannankari@gmail.com 43 km Naiset ja miehet
Ostaisin yhden paikan 65km päiväkisaan, mikäli peruutuksia tulee. Ville Helenius 0503773190 Ville.h.helenius@gmail.com 65 km
Hei! Ostan paikan N 43km sarjaan. Heidi Maaranen 0503437915 Heidi.a.maaranen@student.jyu.fi 43 km Naiset ja miehet
Ostan kaksi paikkaa 43 km:lle. Heidi Leppänen 0404103277 heidi.leppanen@icloud.com 43 km Naiset ja miehet
Nyt tarvitaan paikka 65 km sarjaan kun Karhunkierroksen lähtö ei varmaan toteudu (tai uusi aika ei sovi). Eeva Liesirova Liesirova 0505351777 eeva.liesirova@gmail.com 65 km
Ostaisin paikan 43km sarjaan tai vaihtoehtoisesti retkisarjaan. Ninni Nurmos +358407083049 ninni-ingrid.nurmos@student.oulu.fi 43 km Naiset ja miehet
Ostaisin Kolille 65km YÖ-vuoron. Osaltani Karhunkierroksen 83km siirtyy aikataulun muutoksesta johtuen ensi vuoteen, joten haluaisin lähteä maksimoimaan kurjuutta Kolin yöhön ja kokeilemaan hiukan henkistä kanttia... Antti Vehmas 0503424035 antti.vehmas@salo.fi 65 km
Ostan yhden paikan 13,5km matkalle. Heidi Saren 0504334641 heidi.saren@hotmail.com 13,5 km
Ostaisin 3 paikkaa 43km matkalle! :) Ilari Virtanen 0405412521 ilariv@uef.fi 43 km Naiset ja miehet
Ostetaan paikka 13,5km matkalle Polaris Koi 0401851725 polaris.koi@utu.fi 13,5 km
Moi, Ostan paikan 43km matkalle, jos et itse pääse... T.Mikko Yli-Kauppila Mikko Yli-Kauppila 0500499608 mikko.yli-kauppila@wippies.fi 43 km Naiset ja miehet
Hei! Haluaisin ostaa 3 paikkaa 43km sarjaan myös yksittäiset paikat ostetaan! Ensikertalaisilta meni ilmottautuminen ohi :( Waltteri Wickström 0505246906 waltteri.wickstrom@gmail.com 43 km Naiset ja miehet
Ostan yhden paikan 42,5 retkisarjaan. Mikko Kivimäki +358505737375 t.mikko.kivimaki@gmail.com 42,5 km Retki
Hei! Ostaisin 2 paikkaa 65 kilometrin matkalle (la 3.10. klo 7.00 startti). Katja Kekki +358408652977 katja.a.kekki@gmail.com 65 km
Kaksi (2) paikkaa hakusessa vauhtisiskoksille 43km sarjaan! Laita mailia tai iMessage. Kiitos :) Vilma Mattila +61411959374 wikkema@gmail.com 43 km Naiset ja miehet
Ostaisin paikan 65km matkalle mutta myös 43km matka käy. Tuomas Pasanen 0505005021 tuomas.pasanen1@gmail.com 65 km
OSTAN lipun Vaarojen maratonille 2020 mieluiten 43km klo 9 starttiin. Suvi Koskela +358505975949 Koskela.suvi@elisanet.fi 43 km Naiset ja miehet
Hei, Ostaisin osallistumisen 131km matkalle! Tarjoa rohkeasti myös muita matkoja! Juha Laiho 0407283251 juhalaiho0@gmail.com 131 km
Moi, ostan paikan kilpasarjaan maratonmatkalle (43km). Sari Mäkinen 0503031010 sari.k.makinen@hotmail.com 43 km Naiset ja miehet
Ostetaan kaksi paikkaa joko 43 tai 65 -matkoille. :) Ulla Forsblom 0405636200 ulla.forsblom@gmail.com 65 km
Ostaisin yhden paikan 65km päiväkisaan, kun Karhunkierrokselle eikä Ylläkselle tänä vuonna pääse. Matti Kakko 0408189295 matti.kakko@amplionet.fi 65 km
Ostan 2 paikkaa 43km naisten kisaan. Nopea maksu! Tarjoa :) Niina Heiskanen +358503777148 niinaheiskanen85@gmail.com 43 km Naiset ja miehet
Haluaisin ostaa 2 osallistumista 43km m/n sarjaan :) Sonja Lehto 0442149843 sonjahlehto@gmail.com 43 km Naiset ja miehet
Ensikertalainen vaarojen maisemiin ja haluaisin ostaa yhden lipun joko 65km tai 43 km matkalle. Kiitos! Ville Niskanen +358445915758 avv.niskanen@gmail.com 65 km
Ostetaan paikka 131km kisaan. Timo Kokkila +358505557270 Timo.kokkila@pontos.fi 131 km
Ostetaan paikka tuplakierrokselle nauttimaan mahtavista maisemista ja syksyn väreistä - 131km siis hakusessa. Mikko Kahlos 0408036126 mkahlos@gmail.com 131 km
Hei, Ostan kaksi (tai yksi) lippu yö65km tai 65ylipäänsä. Matti Mainio 0505584698 matti.karkkainen@fimnet.fi 65 km
Ostan 1 paikan 43km sarjaan, kun muita suunnitelmia peruuntunut. Kovasti haluaisi jossain itseään testata/ rääkätä. Marko Mustonen +358403023911 marko.mustonen@iki.fi 43 km Naiset ja miehet
Jorma Viiala +358403101215 jorma.viiala@gmail.com 43 km Naiset ja miehet
Ostaisin paikan 43 km matkalle. Marjatta Lehtimäki +358500000030 marjatta.lehtimaki32@gmail.com 43 km Naiset ja miehet
Ostetaan yksi osallistuminen 43km matkalle Tuomo Leskinen +358451804165 tumi.leskinen@gmail.com 43 km Naiset ja miehet
Ostan 2 paikkaa 42,5km retkisarjaan! Tuulia Tanskanen 0445258089 tanskanen.tuulia@gmail.com 42,5 km Retki
Ostan paikan 43 km:n matkalle. Kiitos :)! Jenni Kontkanen 0504146406 jsskontkanen@gmail.com 43 km Naiset ja miehet
43 tai muutkin matkat ja retkisarja huomioidaan. Riikka Partanen 0442397407 riikkakaroliinap@gmail.com 43 km Naiset ja miehet
Ostan paikan 65 km! Tai vaikka kaksikin jos löytyy :) Petra Peuhu 0503574400 petra@petrapeuhu.fi 65 km
Auttakaa miestä mäessä. Kaikki kisat mihin olen ilmoittautunut on peruttu. Pakko päästä edes kerran tällä kaudella ultraamaan. Maksan mielelläni paikasta 131kmlle vaikka ekstraa, niin kova on kaipuu poluille. Jani Laitinen +358405540812 jani.t.laitinen@gmail.com 131 km
Ostan kaksi lähtöpaikkaa 65km tai 43km matkalle. Johanna Wiik +358504308857 johanna.m.wiik@gmail.com 65 km
Is this event still happening this year as far as you know? If so I would love a bib for the 131km Jon Brazier 0401477428 jonbrazier79@hotmail.com 131 km
Ostan paikan n/m 43km. Toivon hyvin paljon, että vapautuisi paikka ja tavoitteeni toteutuu, pääsen nauttimaan polkujuoksun riemusta! Myös retkisarja kiinnostaa, jos normiin ei löydy paikkaa! Minna Moilanen 0407231266 minnakaisa.moilanen@gmail.com 43 km Naiset ja miehet
Ostaisin 4 lippua 43km matkalle Tom Lindberg 0408425063 tomlindberg90@gmail.com 43 km Naiset ja miehet
Ostaisin paikan ensisijaisesti 43 kilometrin matkalle, mutta myös paikka 42,5 kilometrin retki-sarjassa olisi mieluinen. Sanni Rantanen 0505742886 sanni.rantanen@icloud.com 43 km Naiset ja miehet
Ostan 2 paikkaa 13,5 km matkalle. Mira Luukkainen +358503255390 mirah.luukkainen@gmail.com 13,5 km

Miten perun, siirrän tai vaihdan sarjaa?

Muokkaa tietojasi itsepalvelulinkin kautta

Katso lisää!