×

Change Language

FI EN
×
×

Miten perun, siirrän tai vaihdan sarjaa?

Muokkaa tietojasi itsepalvelulinkin kautta

Haluatko vaihtaa sarjaa tai perua/ siirtää osallistumisoikeutesi?

Haluan vaihtaa sarjaa

  • Kaiva esiin sähköpostitse saamasi tilausvahvistus ja sen mukana tullut henkilökohtainen linkki tietojen ylläpitoon. Voit tehdä muutoksia tietoihisi (sarjan vaihdot, seuran nimen vaihto jne.) tämän ilmoittautumisen yhteydessä saamasi itsepalvelulinkin kautta. Jos linkkisi on hukassa, pyydä uusi info@vaarojenmaraton.fi.
  • Sarjan korotukset ovat osallistumismaksujen erotusta vastaan mahdollisia.
  • Myös sarjan vaihdot alaspäin ovat mahdollisia, vaihdossa ei hyvitetä osallistumismaksujen erotusta.
  • Huom. Sarjan vaihdokset ovat mahdollisia sarjakohtaisten & tapahtuman kokonaisosallistujakiintiöiden puitteissa.

Viimeisen kahden viikon ajan ennen tapahtumaa, 21.9. alkaen, muutokset (myös vuodella siirrot) ovat mahdollisia 14 euron muutosmaksua vastaan.

Haluan perua/ siirtää osallistumisen ensi vuoteen

  • Voit perua oman osallistumisesi ilmoittamalla siitä meille sähköpostilla. Emme palauta osallistumismaksua.
  • Voit siirtää osallistumisoikeuden toiselle (esimerkiksi myydä tai antaa kaverille). Päivitä tilallesi tulevan osallistujan tiedot järjestelmään ilmoittautumisen yhteydessä saamasi itsepalvelulinkin kautta. Jos linkkisi on hukassa, pyydä uusi info@vaarojenmaraton.fi.
  • Voit siirtää osallistumisoikeutsei seuraavaan vuoteen ottamalla yhteyttä sähköpostitse. Osallistumismaksuja ei palauteta. Vastaat siitä, että vahvistat osallistumisesi seuraavan vuoden tapahtumaan erikseen (tätä varten saat ennen seuravan vuoden ilmoittautumisen avautumista ohjeistuksen).

Viimeisen kahden viikon ajan ennen tapahtumaa, 21.9. alkaen, muutokset (myös vuodella siirrot) ovat mahdollisia 14 euron muutosmaksua vastaan.

Osto- ja myyntipalsta

Voit jättää alla olevalle osto- ja myyntipalstalle ilmoituksesi, kun haluat joko ostaa tai myydä peruutuspaikan. Järjestäjä tarjoaa tämän palstan kontaktointia varten ja osallistujat vastaavat keskinäisestä viestinnästään ja rahojen siirtämisestä. Myyjän tehtävä on päivittää ostajan tiedot ilmoittautumisjärjestelmään linkin avulla, jonka sai ilmoittautumisen yhteydessä.

Osta & Myy / Buy & sell entries

Viesti Yhteystiedot Sarja
Ekakertalaiselle lippua :-) PETRI Kuivala +3584867082 petri.kuivala@live.fi 43 km Naiset ja miehet
Kolme osallistumista kilpa 43km sarjaan Katja paukkunen 0407635701 katja.paukkunen@hus.fi 43 km Naiset ja miehet
Sanna Papunen +358405346872 sanna.papunen@gmail.com 43 km Naiset ja miehet
Obs! Apua! Missasin oston lasten synttäreiden vuoksi. Kiitos myy paikkasi minulle jos olet syystä tai toisesta luopumassa siitä. Yst:heidimaria Heidi-Maria Haaranen 0505114149 Heidimaria.Haaranen@gmail.com 43 km Naiset ja miehet
2 osallistumista kilpa 43 km sarjaan Petri Lahtinen +358407331687 pete.lahtinen@gmail.com 43 km Naiset ja miehet
43km kilpasarjaan tarttis yhden lipun lisää kaverille, jotta saadaan koko Jumppapirkkojen ryhmä matkaan. Sevi Pesonen +358407676329 Pesonensevi@gmail.com 43 km Naiset ja miehet
Moikka! Ostan mielelläni paikan 13,5km-reitille, jotta pääsisin kokemaan reitin. Outi Tammilehto +358447270622 o.tammilehto@gmail.com 13,5 km
Esa Karjalainen 0400479913 Karjikset@gmail.com 65 km
Jos sulla ylimääräiset liput päivä 65 km:lle, täällä kaksi naista ottaisi ne hihkuen vastaan! Olehan yhteyksissä! :) Tuija Antila 0405917250 Tuija.antila@gmail.com 65 km
Hei! Toivottavasti vielä löytyis juoksupaikka 13.5 km matkalle ostettavaksi! Niin kovasti taas tekis mieli Kolille :) Riikka Reiman 0438244452 riikka.leukumaa@gmail.com 13,5 km
Haluaisin niiiin kovasti mukaan tuolle 42,5 retkelle!!!❤ Suvi Mononen 0445309543 suvi.mononen@telemail.fi 42,5 km Retki
Ostetaan 43km kilpaan lippu. Tomi Timonen 0503065257 tomi.timonen@fimnet.fi 43 km Naiset ja miehet
Moikka! Koska nopeat söivät hitaat, jäin ilman lippuja. Ostaisin 2 x lippua 13,5km:lle. Olkaa ihania, ja mahdollistakaa suuri haaveeni! Laura Kokkonen +358503715877 lauruzgi@hotmail.com 13,5 km
Juoksukaveri jäi ilman lippua, ostettaisiin yksi lippu la 43km juoksuun! :) Niina Aalto +358442506307 aalto.niina@gmail.vom 43 km Naiset ja miehet
Haluaisin ostaa yhden paikan 13,5 km sarjaan. Anne Pitkänen 0407626441 anne64pit@gmail.com 13,5 km
Haluisin ostaa 42,5 km kisaan osallistumisoikeuden . Mervi Markkanen +358505813432 mervi.markkanen@gmail.com 43 km Naiset ja miehet
Ostetaan kaksi paikkaa 43 km:lle. Vaihtoehtoisesti ainakin toinen paikka voi olla 65 km:n päivämatkalle. Etti +358405864551 etti.kantola@gmail.com 43 km Naiset ja miehet
Ostetaan 65km matka Tommi Lintala 0445701673 t.lintala@netikka.fi 65 km
Moi! Ostaisin paikan 65km sarjaan. Janne Pylkkö 0456774213 jannepylkko@gmail.com 65 km
Ostan retki 42,5 km Anu Rintakumpu +358443752828 anu.rintakumpu@hotmail.com 42,5 km Retki
Ostaisin lipun 43km matkalle! Noora Matilainen 0440100205 noora.matilainen@gmail.com 43 km Naiset ja miehet
Kaikkiin muihin Buff Trail Run -tapahtumiin löytyy jo lippu, joten olisi loistavaa jos saisi päätettyä kauden Kolilla. Olethan yhteydessä, jos lippu on tarjolla :) Juha Päällysaho 0503262288 paalju@gmail.com 43 km Naiset ja miehet
Ensikertalainen paikkaa vailla. Joni Pakarinen 0504691087 joni.pakarinen@gmail.com 43 km Naiset ja miehet
Ostetaan yksi lippu 65km yömatkalle. Jari Pentinmäki +358503161939 Jari@pentinmaki.fi 65 km
Ostetaan 1-2 kpl 43 km ja yksi 13,5 km matkan osallistumisoikeus yhdessä tai erikseen! Koli kutsuu, mutta nopeat söi hitaan! Anna Maksimainen 0407091309 anna.maksimainen@gmail.com 43 km Naiset ja miehet
Veljelle lahjaksi! Sanna Karstikko 0443593736 S.karstikko@gmail.com 43 km Naiset ja miehet
Retki 43 km hakusessa! Elina Ahvonen +358440901919 elle.ahvonen@gmail.com 42,5 km Retki
Lippu maratoonille tai päivä 65km Taina Samu 0505003494 samutaina@outlook.com 65 km
Terve. Ostan päivä 65km. Jukka Jokitalo 0405734451 jukka.jokitalo@hotmail.com 65 km
Hei! Olisin todella kiinnostunut ostamaan paikan Vaarojen Maratonille ja näin aloittelijana tuo 13,5 km riittänee hurmioon. Sössin ilmoittautumisen (epäröin liikaa...). Jään odottamaan paikan vapautumista. Raimo Ruusuvuori 0440706101 raimo.ruusuvuori@gmail.com 13,5 km
Ostan osallistumisen 13,5 km matkalle. Jaana Elorinne +358400514893 jaana.elorinne@gmail.com 13,5 km
Tarjotaan 115e 65km matkasta (päivä) Tommi Lintala 0445701673 t.lintala@netikka.fi 65 km
Ostaisin lipun 13.5km matkalle. Mikko pellinen 0407693590 isopepe83@gmail.com 13,5 km
Ostaisin lipun 13.5km matkalle.voin maksaa hieman extraa Antti Hakulinen +358505266732 ana9143@hotmail.com 13,5 km
Ostan retki 42,5 sarjaan paikan. Kirsi Niemi +358400652364 niemikirsi@hotmail.com 42,5 km Retki
Olen unelmoinut tästä kisasta jo kauan, mutta pahus sentään, jäin nuolemaam näppejäni, kun päätin käydä juoksulenkillä ennen ilmottautumistani...ja sitten oli jo liian myöhäistä. Myy minulle ja tee unelmastani totta Tanja Haltiala +358 40 156 3999 sofine77@gmail.com 43 km Naiset ja miehet
Kaverin mukaan pitäisi päästä. Juha Jaakola 0408644366 juha.jaakola@iki.fi 43 km Naiset ja miehet
Ostan 65km yö-sarjaan lipun. Eka kertaa tällä matkalla tai yleenä Vaarojen Maratonilla. Laita s.postia asian tiimoilta jos tunnet ettet pystykkään osallistumaan tälle matkalle. Täällä olisi n.vuoden tauon jälkeen kuntoutunut ja motivoitunut ostaja. Tarjoa! Pekka Väisänen 0407192364 pekka.y.vaisanen@gmail.com 65 km
Hoi! Ostaisin paikan 65km päivä matkaan. Harmillisesti meni ilmoittautuminen ohitse ja jäi harmittaan.. Eka kerta olisi ja kova hinku päästä mukaan! Laita sähköpostia jos et pääse osallistumaan niin oisin tosi tosi kiitollinen :) Sauli Mäenpää 0407293962 saleaax@gmail.com 65 km
Hello. I am looking for a place at the 65km day or night race. Thank you Nicole Wright +447949251858 nicole@nicolewright.co.uk 65 km
Yksi paikka haussa 43 km kilpasarjaan. Ensikertalaisella kova hinku päästä mukaan ! Samppa Ahmaniemi 0400461417 samppa.ahmaniemi@gmail.com 43 km Naiset ja miehet
Yö 65 - ostetaan 1 kpl Mikko Sjöblom +358442733188 etunimi.sukunimi@iki.fi 65 km
Ostetaan lippu 43km kilpaan! Ossi Hyttinen 0405852020 ossi.hyttinen@gmail.com 43 km Naiset ja miehet
Marjanen Jaakko +61428551476 jaakkomarjanen@hotmail.com 43 km Naiset ja miehet
Unelmana yksi lippu ensikertalaiselle 43km women and men tai retki 42,5km. Oona Lindahl +358408218221 oona.lindahl@gmail.com 43 km Naiset ja miehet
Jäin ilman paikkaa ja haluan paikan 43 kilometrin matkaan!! Eli täällä innokas ostaja!! Laita vaikka tekstaria, niin siirrän heti rahat tilillesi:) Jenna Oksa +358415053845 jennaelisabethoksa@gmail.com 43 km Naiset ja miehet
Paikkaa vailla 43 km matkalle Salla Sipari +358403342027 ssipari@yahoo.com 43 km Naiset ja miehet
Ostan kaksi osallistumisoikeutta miesten 13.5km sarjaan! Janne Hytti 0469225970 janne.hytti@europe.com 13,5 km
Toiveissa päästä 13,5 km:lle mukaan. Leea Lahtomäki +358407578656 leea.lahtomaki@gmail.com 13,5 km
Ostetaan yksi paikka 43 km (myös retki 42,5 km käy), maksan 90€ / tarjoa. Pitäisi saada eräs neito matkaan mukaan. Kalle Lyytinen 0442436944 kallelyytinen@hotmail.com 43 km Naiset ja miehet
Ostan paikan 43km kilpa Ari Saastamoinen 0407603157 arisaast@gmail.com 43 km Naiset ja miehet
Ostan 2 paikkaa 43km:lle Niina Göransson 0440744490 niina.goransson@gmail.com 43 km Naiset ja miehet
Ostan yksi lippu 65km (päivä) Viacheslav Galtsev +358469603523 viacheslavgaltsev@gmail.com 65 km
Olen kiinnostunut matkoista 42 km - 65 km. Ilmoittautuminen Suomeen paluumuuttajana meni vahingossa ohi. Olen kisannut vastaavia tapahtumia Vietnamissa (VJM 42km, VMM 70km). Olisi hieno kokea tämän tason tapahtuma Suomessa Mikko Nivala 0443686079 mikko.ifsa@gmail.com 65 km
Moikka! Ostaisin paikan 43 km lle :) Ruut Uusitalo +358505911280 ruutuusitalo@gmail.com 43 km Naiset ja miehet
Moi, Jos suunnitelmasi muuttuvat niin voisin ostaa yhden osallistumisoikeuden retkisarjaan 42,5km. Jerkker Pennanen 0503737473 jerkker.pennanen@gmail.com 42,5 km Retki
Ostaisin 2 lippua retki 42,5km:n sarjaan ja jo yksikin lippu kelpaisi oikein mielellään! Joni Nora +358408289440 norajoni@phnet.fi 42,5 km Retki
1 lippu 42,5km Retki Katja Turpeinen +358414367373 katjamaarit.turpeinen@gmail.com 42,5 km Retki
Hei! Ostan retken 42,5km :) Tyni Kirsi 0405042143 kirsikatyni@gmail.com 42,5 km Retki
Ostetaan osallistumisoikeus 43km sarjaan. Juha-Petteri Pasma 0449743981 pasman.juha@gmail.com 43 km Naiset ja miehet
Hei, Ostaisin paikan 65 km :) Henna Majuri 0504622020 hennariikka.majuri@gmail.com 65 km
Mika Korhonen 0405911172 mikke.korhonen@hotmail.com 13,5 km
Polkuhirnut haluaisivat ostaa 2 kpl lippuja 65 km aamulähtöön. Kiva olisi päästä taas ystävän kanssa elämysmatkalle, joten laita viestiä! :) Annarita Koli 0405191380 annarita.koli@gmail.com 65 km
Ostan paikan 43 kilometrille! Emma +358505718297 emma.haaja@gmail.com 43 km Naiset ja miehet
Kovasti haluaisin lähteä 42km mutta kiinnostus heräsi liian myöhään. Elina Immonen 0413197095 elina.immonen@hotmail.fi 43 km Naiset ja miehet
Ensikertalainen ostaisi 1xosallistumisoikeuden 43 km. Kiitos! Topi Piiroinen 0414587595 piiroinentopi@gmail.com 43 km Naiset ja miehet
Ostaisin paikan 65km:lle, yölähtö /Juha Juha Kujanen +358405603180 juha@kujanen.com 65 km
Ostetaan lippu 43 km sarjaan, laita viestiä! :) Samu Heinonen +358407308153 samuheinonen1@gmail.com 43 km Naiset ja miehet
Meri Seistola 0505634356 meri.seistola@gmail.com 43 km Naiset ja miehet
Ostetaan lippu 65km tai 42,5km Eetu-Petteri Salonen +358442118388 eetusal@gmail.com 65 km
Hei! Tahtoisimme ostaa kaksi osallistunisoikeutta 13,5km. Kiitos, terv. Antti Antti Knuutila 0404145444 Anttitk@gmail.com 13,5 km
Hei, haluaisin ostaa lipun joko 86km tai 130km matkalle -Osmo Timonen Osmo Timonen +358405693609 osmo.timonen5@gmail.com 131 km
Käy kilpa tai retkisarjan osallistuminen Jouni Hytönen +358407179991 jounihytonen05@gmail.com 42,5 km Retki
Auta miehiä mäessä, haluaisin ostaa 2 lippua 65 km päivämatkalle! Jos ei ole kahta lippua niin älä huoli voin ostaa sen ja toivoa parasta, että toinen löytyy Juha Heikkinen 0403024960 heickinen@icloud.com 65 km
I live in Japan. My sister lives in Finland. I have never been there before, so I'd love to visit this place. Kiitos! Hiroyuki Mabuchi +819024958148 hmabu.japan@gmail.com 131 km
Elina Hartikainen 0407760574 hartikainen.kirsi.elina@gmail.com 43 km Naiset ja miehet
Moikka! Ensikertalainen haluaisi elää vaarallisesti, joten jos suunnitelmasi muuttuvat, ostaisin yhden lipun 13,5km matkalle. Terkuin Maritta Maritta Kariniemi +358405712923 makariniemi@gmail.com 13,5 km
Kunnon kohotukseen tarvitaan lisämotivaatiota. Tähtäimessä vaarojen maratonin tämä matka. Lipun kun saisi ostettua joltain mahdollisimman pian. Voitto Alastalo +358500377480 voitto.alastalo@hotmail.com 13,5 km
Hei, ilmoittautumisen täysin unohtanut polkuhöntsäilijä haluaisi ostaa kaksi osallistumisoikeutta 65 kilometrin päiväreissulle. Yhdelläkin lipulla pääsisimme jo alkuun. Toivottavasti löytyy ennen lähtölaukausta. Kari Koljonen +358504245781 kari.koljonen@if.fi 65 km
Olisin halukas ostamaan peruutuspaikan joko 42.5km retki,tai 43km naiset ja miehet sarjaan. Tomi Nevalainen +358440302710 tomi.nevalainen@gmail.com 42,5 km Retki
Janne Laukkanen 0503069744 laukkasjanne@windowslive.com 43 km Naiset ja miehet
Ostan 13,5km matkan, ilmoittautuminen meni ohi. Elina Korhonen 0400010709 katjelina@hotmail.com 13,5 km
Yksi osallistumisoikeus 43k kisaan polkuja juoksevalle brittiystävälleni, joka innostui Vaarojen haasteista. Toivottavasti hän pääsee myös mukaan, jakaa varmasti kokemuksiaan mahtavasta kisasta ja syksyisestä Suomesta myös tutuilleen. Jere Nurmi +358503082482 jere.nurmi@gmail.com 43 km Naiset ja miehet
Vaihtoa kyselen. Vaihtaisin kilpa 42.5 km osallistumisen retikisarjaan 42.5km. Pirjo Björninen 0407384447 pirjo.bjorninen@gmail.com 42,5 km Retki
Moi! Ostan paikan 42,5km retkiryhmään. Petteri Mäkelä +358405246759 jpetterimakela@gmail.com 42,5 km Retki
Haluaisin ostaa lipun 13.5km matkalle miia niittynen 0408435351 miia.a.niittynen@gmail.com 13,5 km
Heippa! Haluaisin ostaa paikan 13,5km. Muutaman kerran on tullut reitti kirmattua ja kovasti tekisi taas mieli mukaan! :) Mari Kaasinen 0503600709 marikaasinen71@gmail.com 13,5 km
Ensikertalaiselle päivä 65km hakusessa. Ideana olisi juosta matka paljasjalkakengillä. Jos joltain löytyy ylimääräinen lippu, olisin kiinnostunut ostamaan sen. Juuso Mänttäri +358405427866 rautainenolo@gmail.com 65 km
Hei! Ensikertalaisena olisi tosi hienoa päästä kokemaan tämä 43km kilpamatka! :) Taneli Ristola +358442378544 Taneli.ristola@gmail.com 43 km Naiset ja miehet
Ostan yön tai päivän molemmat. Markus Ronkainen +358400450037 markusti.ronkainen@gmail.com 65 km
Myy lippusi ensikertalaiselle nuorelle ihmiselle! Tulee hyvään käyttöön. Jaro Asikainen +358449726331 jaro.asikainen@gmail.com 13,5 km
Ostaan yksi lippu 43 km. Tosi tarkoituksella. Kauden kalenterissa on tyhjyyttä ammottava aukko, lomatkin on jo varattu, enää tekeminen puuttuu. Tee hyvää! Juho-Ville Näsi +358406812232 juhonasi@gmail.com 43 km Naiset ja miehet
Kyllä maraton paikka olisi mukava saada. Myös paikka 65km käy. Markku Ruotsalainen +358451273076 rubajus@gmail.com 43 km Naiset ja miehet

Miten perun, siirrän tai vaihdan sarjaa?

Muokkaa tietojasi itsepalvelulinkin kautta

Katso lisää!