PERUUTUSPAIKAT JA SARJAVAIHDOT

Haluan vaihtaa sarjaa

Haluan perua/siirtää osallistumisen ensi vuoteen

Haluan ostaa/myydä peruutuspaikan

Osta & Myy / Buy & sell entries

Nimi
Sähköposti
Puhelin
Syötä viereinen turvakoodi
Viesti
Viesti Yhteystiedot Sarja

Hei olen hyvässä hapessa ja mieleni tekee mäkimaastoon. Jos sinulla on, mitä kaipaan (peruutuspaikka 43 km) niin ostan pois.

Lue lisää

Teppo Testaaja
0400 123456
teppo.testaaja@musta-aukko.fi

43 km Naiset ja miehet

Jos peruutuspaikkaa vapautuu, olen kiinnostunut kokemaan tapahtumaa ensimmäistä kertaa.

Lue lisää

Tarmo Hiltula
0443542086
tarmohiltula@hotmail.com

13,5 km

Haluisin ostaa 2 paikkaa sarjaan 14km.

Lue lisää

Erica Grahn
0504300098
Erica_grahn@hotmail.com

13,5 km

Ostan peruutuspaikan naiset 14km sarjaan

Lue lisää

Heini Kananen
0503077196
heini.kananen@hotmail.com

13,5 km

Ostaisin sarjaan naiset 43 retki 2 paikkaa

Lue lisää

Tuija Mononen
+3725178419
tuija.mononen@gmail.com

42,5 km Retki

Ostan paikan 14 km tai 43 Retki. Kiitos! :)

Lue lisää

Anna Kyppö
+358407759011
anna.kyppo@jyu.fi

13,5 km

Ei ollut arpaonnea, mutta Kolin hienoihin maastoihin juoksuporukan matkaan haluaisin.Ostan paikan M14 km.

Lue lisää

Pauli Ruotsalainen
0505223937
ruotsalainenpauli@gmail.com

13,5 km

Hii-op! Ostan 43km paikan!

Lue lisää

Sanna Luotio
0440160180
sanna.luotio@gmail.com

43 km Naiset ja miehet

Hei! Naiset 13,5 km ostaisin peruutuspaikan koska arpaonni ei suosinut minua.

Lue lisää

Tuula Antikainen
0405093305
tuula.antikainen@saunalahti.fi

13,5 km

Ostan mielelläni kilpailupaikan 13,5 km reitille. Mieheni tulee juoksemaan maratonmatkan ja olisi itsekin kiva päästä kokeilemaan Kolin polkuja.

Lue lisää

Aino Varila
0503720097
ainomarjaleena@gmail.com

13,5 km

Hei, ostan paikan 65 km, jos joku innokas on valmis myymään.

Lue lisää

Päivi Leppänen
0401361016
helinapaivi@gmail.com

65 km

Ostetaan paikka 13.5km matkalle miesten sarjaan. Yht.otot puhelimitse.

Lue lisää

Janne Hytti
0469225970
janne.hytti@europe.com

13,5 km

Ostetaan kaksi paikkaa 42km matkalle! Ilmoittautuminen meni itseltä ohi.

Lue lisää

Sara Meronen
0400257086
Sara.meronen@aalto.fi

43 km Naiset ja miehet

Haluan ostaa mahdollisen peruutuspaikan. Ystävällisin terveisin, Ossi Karppinen

Lue lisää

Ossi Karppinen
0409629868
ossi.karppinen@lootustalo.fi

43 km Naiset ja miehet

Ostaisin paikan 13,5 sarjaan!

Lue lisää

MILLA TUKIAINEN
0505923248
millatukiainen@luukku.com

13,5 km

Josa joku 65 km osallistumisoikeuden lunastaneista tuli katumapäälle, niin ei hätää minä voin sen ostaa / vaihtaa 42,5 matkalle.

Lue lisää

Arto Vartiainen
0409223630
artovartiainen@hotmail.com

65 km

Myöhästyin ilmoittautumisesta, mutta haluaisin päästä ensimmäistä kertaa juoksemaan Kolille. Haluaisin ostaa paikan 42,5 km matkalle.

Lue lisää

Liisa Jurmu
0405312224
liisa.jurmu@gmail.com

43 km Naiset ja miehet

Haluaisin ostaa paikan 42,5km matkalle

Lue lisää

Tommi Heikkilä
0451315029
Tommi.heikkila@icloud.com

43 km Naiset ja miehet

Olisipa mukava päästä juoksemaan joko 65km tai 42,5 km. Retkisarja kävisi myös mainiosti. :)

Lue lisää

Minna Laakkonen
050 3662441
minna.laakkonen@suonenjoki.fi

65 km

Myy mulle paikkasi, nukuin onneni ohi :-)

Lue lisää

Mari
0408605741
Mh.rasanen@gmail.com

42,5 km Retki

Vaarat houkuttaa, tahtoisin mukaan...

Lue lisää

Satu Henriksson
0408605744
Sajohe14@gmail.com

43 km Naiset ja miehet

Hei vain! Ostaisin mielelläni lipun 13,5 km matkalle, lippu jäi tällä kertaa muutoin saamatta ja viime vuonna en päässyt paikalle, olisi kovin hienoa tällä kertaa :)

Lue lisää

Anna-Riikka Vehviläinen
0445922600
annariikkakaarina@live.com

13,5 km

Haluaisin ostaa paikan 43km matkalle koska Koli vaan on niin hieno paikka juosta!

Lue lisää

Sanna Karvinen
0453524721
sannakarvinen@luukku.com

43 km Naiset ja miehet

Tarvitsen paikan 65km valmentaja sanoi että tulet kolmen joukossa maaliin sitten se on juostava.

Lue lisää

Markus Ronkainen
0400450037
markusti.ronkainen@gmail.com

65 km

Hei, tarvisin osanottomahdollisuuden BUFF Trail Tour- sarjan viimeiseen osakilpailuun M42,5 km sarjaan. t.Jussi

Lue lisää

Jussi Haikka
0451362007
jussi.haikka@outlook.com

43 km Naiset ja miehet

Sairastelujen jälkeen tekisi mieli lähteä parantamaan viimevuoden tulosta mukaviin maastoihin :) Jos sinulla on tarjota minulle kilpasarjaan 42,5km paikkaa älä epäröi ottaa yhteyttä :)

Lue lisää

mikael sikkilä
0503559522
mixsikki@gmail.com

43 km Naiset ja miehet

Ostaisin sarjan Miehet 13,5km yhden peruutuspaikan.

Lue lisää

Juha Räsänen
0401305220
juha.rasanen2009@gmail.com

13,5 km

Ostan 42.5km matkalle paikan. Terkuin, Elina

Lue lisää

Elina Parri
0406707574
elina.parri@gmail.com

43 km Naiset ja miehet

Kahta osallistumisoikeutta kaipailen 13,5 kilsan matkalle :)

Lue lisää

Anne Hämeenkorpi
0405859294
anne.hameenkorpi@valmet.com

13,5 km

Hei, Polkujuoksukärpäsen puremana haluaisin ostaa paikan 42,5km matkalle!

Lue lisää

Kirsi Kuukka
0452146603
kirsi.kuukka@hotmail.com

43 km Naiset ja miehet

Halutaan ostaa 2kpl.osallistumisia retkisarjaan!!

Lue lisää

Titta Savolainen
0405738626
titta.puolakka@gmail.com

42,5 km Retki

Treenimotivaatio hukassa, mutta se ei lienee ole kaupan. Sitä vastoin osallistumisoikeuden myötä se voisi olla ainakin hetkellisesti löydettävissä.

Lue lisää

Tytti Kaijanen
0505374267
tytti.kaijanen@eduouka.fi

131 km

Hei! Haluaisin ostaa osallistumisen 13,5km:lle jos paikka vapautuu. Yst. Heidi Pokkinen

Lue lisää

Heidi Pokkinen
0503014994
Heidi.pokkinen@gmail.com

13,5 km

Moi, sain eilen varmistuksen että pystyn tämän matkan juoksemaan. Eli en tule DNF sarjaan. Haluasin siis ottaa lipun maaliin asti.t. Rami

Lue lisää

Rami Luoma-Aho
04578813115
rami.luoma-aho@hotmail.com

43 km Naiset ja miehet

Moi! Olen kiinnostunut ostamaan paikan 42km tai 65km reitille. Ota yhteyttä!

Lue lisää

Ilkka Seppälä
0405362182
iluwatar@gmail.com

65 km

Hei, ostan miesten ja naisten 14km, kiitos!

Lue lisää

Marja Simonen
+358407729535
simonenmarja@outlook.com

13,5 km

Halutaan ostaa kaksi paikkaa matkalle 42,5km

Lue lisää

Satu Riihijärvi
0405238505
Satu.riihijarvi@gmail.com

43 km Naiset ja miehet

Jäin arvonnassa ilman kisalippua ja ostaisin mieluusti sellaisen, jos sinä arvonnassa onnekas et pääsekään.

Lue lisää

Mari Lauri
0404868045
martsa@iki.fi

65 km

Ostan paikan 65km sarjaan, kiitos.

Lue lisää

Olli Pitkänen
0503087305
Ohjpitkanen@gmail.com

65 km

Hei, haluaisin kovasti mukaan Vaarojen Maratonille. Kaksi päivää takana Kuusamon polkujuoksutapahtumasta ja jo nyt uusia kisoja etsimässä. Ilmoittelethan minulle, jos sinulla sattuu olemaan lippu vapaana. Kiitos! Aurinkoisia juoksukelejä! -Eira

Lue lisää

Eira Hakkarainen
050 326 84 96
eira.hakkarainen@hammashohde.fi

43 km Naiset ja miehet

Ostan 42,5km tai 65km osallistumisoikeuden!

Lue lisää

Liina Muttik-Nevalainen
0400413695
liina.muttik@gmail.com

43 km Naiset ja miehet

Ostan kaksi paikkaa retkelle tai tavalliseen sarjaan. Ensimmäistä kertaa mukana, olisi ihana osallistua

Lue lisää

Jaana Kinnunen
0505898311
jaana.kinn@gmail.com

43 km Naiset ja miehet

Bingo! Vielä on hakusessa paikka 42,5 km, ostan paikkasi.

Lue lisää

Kristian Åbacka
0442702035
kride83@hotmail.com

43 km Naiset ja miehet

Haussa paikka 42,5 kilsalle.

Lue lisää

Hannu Pohjola
0504310021
hannutuomas@gmail.com

43 km Naiset ja miehet

ostaisin mielelläni paikan naisten 13,5 km sarjaan

Lue lisää

Anne Pitkänen
0407626441
anne64pit@gmail.com

13,5 km

Ostetaan kaksi paikkaa 65km matkalle!:)

Lue lisää

Terhi Kääriäinen
0443542534
terhi.s.kaariainen@gmail.com

65 km

Haluan ostaa kaksi paikkaa 65km matkalle:)

Lue lisää

Terhi Kääriäinen
0443542534
terhi.s.kaariainen@gmail.com

65 km

Hei ostan lipun joko 42 tai 65 sarjaan. kumpi vaan kelpaa. pitäisi saada syksyksi olemassaolon ja treenaamisen tarkoitus.

Lue lisää

Mika Laiti
040 5698419
mihkal@gmail.com

43 km Naiset ja miehet

Vaimolla on paikka ja itsekin haluaisin juosta toivottavasti tärppää. Kesä treenataan tätä varten

Lue lisää

Jyrki Tolvanen
0447508011
jyrki.tolvanen@omasp.fi

13,5 km

Jäin pahasti koukkuun KK:lla, ja haluaisin ostaa paikan 42km sarjaan.

Lue lisää

Johanna Lähteenvuo
040-5931459
Lahteenvuo@gmail.com

43 km Naiset ja miehet

Ostan 43km matkan joltakulta, jos et itse pääse osallistumaan.

Lue lisää

Jani Sillanpää
0456718501
jani.m.sillanpaa@gmail.com

43 km Naiset ja miehet

Olisin kiinnostunut ostamaan paikan 42.5 km matkalle ja lähteä haastamaan itseni tähän tapahtumaan ensimmäistä kertaa

Lue lisää

Tuomo Nissinen
0505300111
tuomo.nissinen@elisanet.fi

43 km Naiset ja miehet

Tänä vuonna ilmoittautuminen meni hässäkän keskellä ohi ja tosi mielelläni kuitenkin olisin mukana. Myös 13,5 km matka on parempi kuin ei mitään, mutta suosikki ois tuo maratonmatka :)

Lue lisää

Paloma Hannonen
+358445253222
paloma.hannonen@gmail.com

42,5 km Retki

Halutaan ostaa 2 paikkaa 65 km:lle.

Lue lisää

Susanna Kajala
0407306702
sparklingbeauty@hotmail.fi

65 km

Siis ostan paikan 13.5 km sarjaan.

Lue lisää

Tapani Repo
0503913136
tapani.v.repo@gmail.com

13,5 km

Siis ostan paikan 13.5 km sarjaan.

Lue lisää

Tapani Repo
0503913136
tapani.v.repo@gmail.com

13,5 km

Ostaisin paikan 13,5km sarjaan.

Lue lisää

Tero Uusitalo
0408614519
Teruusi@gmail.com

13,5 km

Hei, Juoksuhammasta kolottaa, joten haluaisin ostaa paikan 65 kilometrin sarjaan. Terveisin, Jussi Korhonen

Lue lisää

Jussi Korhonen
0408408928
jtkorho@gmail.com

65 km

Kyllä niin haluaisin päästä taas Kolille viime vuonna 14 km nyt ois aika pitemmän matkan

Lue lisää

Kaisu Laakkonen
+358456741536
kaisu.laakkonen@gmail.com

42,5 km Retki

Haluaisin ostaa peruutuspaikan sarjaan 130km. Itselläni on paikka 65km, joten vaihtokaupat onnistuvat myös.

Lue lisää

Kristian Myllymäki
040 544 0161
myllymaki.kristian@gmail.com

131 km

Heips. Täällä yksi innokas juoksija haluaisi kans osallistua. Ostan paikan sarjaan 43km.

Lue lisää

Krista Vainikainen
0445549276
vainikainen.krista@hotmail.com

43 km Naiset ja miehet

Hei! Olisin ostamassa 130 km paikkaa. Itsellä on 65:lle paikka. T: Sami

Lue lisää

Sami Ollikainen
0405815983
sami_ollikainen@hotmail.com

131 km

Ostaisin paikan 43 tai 65 km sarjaan. Paljon on tullut Kolin polkuja tallauttua. Nyt voisi kulkea numeron kanssa.

Lue lisää

Jukka Hautamäki
0400172471
jvphautamaki@gmail.com

43 km Naiset ja miehet

Osallistuisin mielelläni ensimmäistä kertaa, jos paikka löytyy 13.5km naisten sarjaan. :)

Lue lisää

Asta Mutanen
0503818014
asta.mutanen123@gmail.com

13,5 km

Hei, haluaisin ostaa 13,4km matkalle kaksi paikkaa, itselle ja kaverilleni. Ensimmäistä kertaa haaveena osallistua.

Lue lisää

Leena
0405828542
harkonenleena@gmail.com

13,5 km

Ostan oikeuden 42,5km matkalle.

Lue lisää

Sini Sorsa
0503039360
sinisorsa.ss@gmail.com

43 km Naiset ja miehet

Hei, Ostan paikan 65 km sarjaan vaarojen maratonille. Ole yhteydessä jos haluat myydä paikkasi. Terveisin, Jukka Nurminen

Lue lisää

Jukka Nurminen
040 5024022
jukka.nurminen@abyssart.fi

65 km

Jos ylimääräistä paikkaa löytyy, niin ostan 42,5km tai 65km paikan mielelläni.

Lue lisää

Jani Lindholm
0408673029
jani.e1.lindholm@gmail.com

43 km Naiset ja miehet

HEP! Majoitus löytyy jo, mutta arpaonni ei tällä kertaa suosinut. Ostan paikan 42,5 tai Retki -sarjaan. Heitä viestillä!

Lue lisää

Sanna Kärkkäinen
050 4635278
sanna.eranen@gmail.com

42,5 km Retki

13,5 km paikka kiinnostaisi. Retkisarjan 43 km voisi lohduttaa, jos tää ei tärppää :)

Lue lisää

Timo Rantalaiho
0456709709
timo.rantalaiho@iki.fi

13,5 km

Jos ei jaksa tai huvita, niin ei ole pakko ;) Haluaisin ostaa paikan 65 sarjaan tai vaihtoehtoisesti vaihtaa 43 matkan 65 kilsaan (maksan toki erotuksen).

Lue lisää

Päivi Heino
0445625178
pkheino@gmail.com

65 km

Ostaisin yhden osallistumisoikeuden naisten 43 km sarjaan ja yhden osallistumisoikeuden miesten 43 km sarjaan.

Lue lisää

Kaisa Kamppuri
0407368652
kkamppu@gmail.com

43 km Naiset ja miehet

Ostaisin yhden osallistumisoikeuden naisten 43 km ja yhden osallistumisoikeuden miesten 43 km.

Lue lisää

Kaisa Kamppuri
0407368652
kkamppur@gmail.com

43 km Naiset ja miehet

Ostan (43km) sarjaan paikan.

Lue lisää

Topi
0456163077
topsy65@gmail.com

43 km Naiset ja miehet

Joko 42:n retki- tai kilpasarjaan paikkaa vailla. Karhulta jäi nälkä päälle.

Lue lisää

Mika Huovinen
0503828157
mika@graaf.fi

42,5 km Retki

Haluttais kovasti ystävän kanssa tulla koittaa tuota 65 km, joten ostetaan samalla kertaa 2 lippua koitokseen!!!

Lue lisää

Johanna Alakerttula
0505497275
j_alakerttula@hotmail.com

65 km

Olisin halukas ostamaan paikan 65km matkaan, jos joltain löytyisi. please :)

Lue lisää

Ian Whiteside
0503563973
ian.whiteside@live.com

65 km

Heippa, ostetaan osallistumisoikeus 13,5km matkalle!

Lue lisää

Ulla Lehtolainen
0443623103
ulla.lehtolainen@aanekoski.fi

13,5 km

Huudan "hiiop" 65 km:lle! Toivottavasti se olisit juuri sinä, joka vastaisit huutoon ja myisit pari lippua. Jään odottamaan vastakaikua. ;)

Lue lisää

Tuija Antila
0405917250
tuija.antila@gmail.com

65 km

Hei! Haluaisin ostaa osallistumisoikeuden 13,5 km sarjaan.

Lue lisää

Satu Peltonen
0400532554
satu.pelton@gmail.com

13,5 km

Mukaan on kova halu, ostan paikan varmasti! Takana 56 km Nuts Karhunkierroksella

Lue lisää

Seija Milonoff
0408301208
seija.milonoff@gmail.com

43 km Naiset ja miehet

Ostan paikan 65 km matkalle. Laita viestiä, jos omasi uhkaa jäädä käyttämättä! Terveisin Riikka

Lue lisää

Riikka Salo
0408354831
riikkamsalo@gmail.com

65 km

Jos on peruutus edessä, olisin kiinnostunut 65km tai 130km starttipaikasta.

Lue lisää

Tuomas M
0405955547
tmaisala@iki.fi

131 km

Haluaisin ostaa osallistumisen naisten sarjan 42,5km matkalle. Yhteydenotot mieluiten tekstiviestillä.

Lue lisää

Saara Grönholm
0503537069
sagronholm@gmail.com

43 km Naiset ja miehet

Kovin mielelläni ostaisin paikan Vaarojen Maratonille (43 km)!

Lue lisää

Ulla Forsblom
+358405636200
ulla.forsblom@gmail.com

43 km Naiset ja miehet

Mielelläni ostaisin paikan 65km matkalle.

Lue lisää

Mia Tuoriniemi
+358456316336
Koskimi@netti.fi

65 km

Haluaisin ostaa paikan 43 km?

Lue lisää

Marjaana Jaakonsaari
+358405533460
jmarjaana@gmail.com

43 km Naiset ja miehet

Myöhännäisherännäinen on kiinnostunut ostamaan paikan kisaan. Myös retkisarja sopii, kun maalia vain tavoitellaan ajassa kuin ajassa :)

Lue lisää

Elisa Snicker
0405765251
elisa.snicker@gmail.com

43 km Naiset ja miehet

Olen halukas kokeilemaan miten menisi 65km matka. Vaaroilla 42km retkiä on tullut juostua useampi

Lue lisää

Hannu Kukkonen
050-5908732
62haneku@gmail.com

65 km

Ostaisin Osallistumisoikeuden Kisasarjaan.

Lue lisää

Joni Hiltula
0443813736
jombba85@hotmail.com

43 km Naiset ja miehet

Ostan 65km tai 43km paikan (retki tai kilpa)

Lue lisää

Niklas Jantunen
+358415048224
niklasjantunen@gmail.com

65 km

Morot, ostaisin paikan

Lue lisää

Matias Hämäläinen
+358440635862
matias.ha@hotmail.com

43 km Naiset ja miehet

Hei! Haluaisin lähteä juoksemaan pikkuisen lenkin naisten sarjassa 13,5km.

Lue lisää

Nastassia
0442511303
duborezovaa@gmal.com

13,5 km

kiinnostunut lähtemään, jos et ole ehtinyt treenaamaan

Lue lisää

outi liisanantti
0400699330
outi.liisanantti@gmail.com

65 km

Haluaisin päästä yhdessä puolisoni kanssa juoksemaan Vaarojen maratonin. Emme ole juosseet aiemmin Kolilla ja olisimme innolla lähdössä mukaan, jos vain peruutuspaikat löytyisivät. Olen kiinnostunut ostamaan 2 lippua 43 km matkalle.

Lue lisää

Tuomo Jurmu
0407466231
tuomo.jurmu@prorakenne.fi

43 km Naiset ja miehet

Ostaisin peruutuspaikan 65 km sarjaan.

Lue lisää

Lassi Hiltunen
+358452638324
lassi.hiltunen@gmail.com

65 km

Moikka! Haluan ostaa osallistumisen 42,5 km matkalle. Myy pois jos et itse pääsekkään osallistumaan :)

Lue lisää

Meri-Tuuli Himanen
0456515148
merituuli.himanen@gmail.com

43 km Naiset ja miehet

Mukaan tekis mieli :)

Lue lisää

Marko Tasanen
0405120367
marko.tasanen@forssaprint.fi

43 km Naiset ja miehet

Hei, Halutaan ostaa paikka retkisarjaan 42,5 km :)

Lue lisää

Mervi Lainto
0405133048
mervi.lainto@kpmg.fi

42,5 km Retki

Hoi ! YPH päättyi keskeytykseen ja UTMB arpajaisiin pitäisi päästä osallistumaan joten pisteitä puuttuu. Myy minulle paikkasi 130 km matkalle.

Lue lisää

Antti Rautio
+358505696656
ahrautio@gmail.com

131 km

65k paikkaa vailla

Lue lisää

Katri Lehtonen
040-7797679
nollajolla@gmail.com

65 km

Moikka! Haluisin ostaa paikan 43km sarjaan. Jos nurkassa lojuu ylimääräinen paikka niin ostan sen heti :)

Lue lisää

Mathias Hintze
+358504631918
mathiasfhintze@gmail.com

43 km Naiset ja miehet

Täytyisihän se Kolin pitkä kokea.

Lue lisää

Timo Manninen
+358456360876
mannisentimo@gmail.com

131 km

Ostetaan 2kpl paikkoja 42,5 km retki/kilpasarjaan.

Lue lisää

Alfred
0505486268
affikaffi@hotmail.com

43 km Naiset ja miehet

Viesti Yhteystiedot Sarja

En ollut hoksannut, että omat häät sattuivat samalle lauantaille. Myyn siis oman paikkani, hyvään kotiin.

Lue lisää

Mikko Myyjä
030 123123
mikko.myyja@halpaaon.fi

13,5 km

Ostetaan paikka 13.5km matkalle miesten sarjaan. Yht.otot puhelimitse.

Lue lisää

Janne Hytti
0469225970
janne.hytti@europe.com

13,5 km