PERUUTUSPAIKAT JA SARJAVAIHDOT

Haluan vaihtaa sarjaa

Haluan perua/siirtää osallistumisen ensi vuoteen

Haluan ostaa/myydä peruutuspaikan

Osta & Myy / Buy & sell entries

Nimi
Sähköposti
Puhelin
Syötä viereinen turvakoodi
Viesti
Viesti Yhteystiedot Sarja

Hei olen hyvässä hapessa ja mieleni tekee mäkimaastoon. Jos sinulla on, mitä kaipaan (peruutuspaikka 43 km) niin ostan pois.

Lue lisää

Teppo Testaaja
0400 123456
teppo.testaaja@musta-aukko.fi

43 km Naiset ja miehet

Täytän kesällä 60 ja olen vielä iskussa ja haluaisin juosta tämän tutun reitin myös numero rinnassa

Lue lisää

Voitto Mattila
045 1466422
voitmattila@gmail.com

43 km Naiset ja miehet

Ostetaan 43km

Lue lisää

Satu pippola
0504077532
satu.pippola@finnair.fi

43 km Naiset ja miehet

Ostetaan 43km

Lue lisää

Jaakko Marjanen
+447584109650
jaakkomarjanen@hotmail.com

43 km Naiset ja miehet

Ostaisin mielelläni peruutuspaikan 43 kilometrille.

Lue lisää

Niko Piironen
0442627893
niko.piironen@gmail.com

43 km Naiset ja miehet

Ostetaan Miesten 43km

Lue lisää

Jani Laukkarinen
0505960814
jani.laukkarinen@gmail.com

43 km Naiset ja miehet

Ensikertalaisella kova into lähteä testaamaan Vaarojen Maraton, eli haluaisin ostaa osallistumisoikeuden 43 km matkalle.

Lue lisää

Jukka uitto
0405242479
jtu1980.u@gmail.com

43 km Naiset ja miehet

Mieli tekee syntymäseudulle juoksemaan.

Lue lisää

Markku Turunen
040 5243143
markku.tutunrn@fi.findus.com

43 km Naiset ja miehet

Ostan paikan 43km:lle

Lue lisää

Katja Harja
0505443105
Katja.harja@fimnet.fi

43 km Naiset ja miehet

Ostetaan paikka 43 km matkalle.

Lue lisää

Niilo Mehtola
0405968363
nmehtola@aol.com

43 km Naiset ja miehet

Vaaroille tekisi mieli päästä, maqntiejuoksujen jälkeen. Bodomin puolikas on testattu ja nyt voisin tutuille seuduille lähteä 43km kokeilemaan. Kaveri sai arvonnassa paikan, mutta minä en. Harmittaa!

Lue lisää

Janne Määttänen
0505221153
janne.maattanen@elisanet.fi

43 km Naiset ja miehet

Kolmatta kertaa halajaisi mukaan 13 km. Ekalla kertaa viimeinen, tokalla ei läheskään viimeinen ja kolmannella tavoite olla paras yli 60 vuotias.

Lue lisää

Rautiainen Rolf
+358503000052
rolf.rautiainen@elisanet.fi

14 km

Moi, ostan osallistumisoikeuden joko sarjaan 43km tai 43 retki.

Lue lisää

Tiina Männistö
0407020567
tiina.a.mannisto@gmail.com

43 km Naiset ja miehet

Ostan paikan 43 km sarjaan.

Lue lisää

Kaija Hattunen
0505845660
kaijahattunen@suomi24.fi

43 km Naiset ja miehet

Ostetaan 14 km lippu

Lue lisää

Soile Hiitola
0442082249
soile.hiitola@gmail.com

14 km

Tarjoa paikkaa ensikertalaiselle, 14 km olisi toiveissa.

Lue lisää

Marjut Lintunen
044-5381282
marjut.l@gmail.com

14 km

Ostetaan 43km

Lue lisää

Erkka Nurminen
0407662287
erkka.nurminen@gmail.com

43 km Naiset ja miehet

Ostan paikan 13,5 km lenkille, pääsisi muun porukan mukana kisaan.

Lue lisää

Markus Matilainen
0405940004
mmatilainen@gmail.com

14 km

Arpaonni ei suosinut ja suru on suuri... Jos et pääsekään lähtemään, niin ostaisin mieluusti paikkasi :)

Lue lisää

Mirkka Koponen
0405651505
mirkkajohanna@hotmail.com

43 km Naiset ja miehet

Ei tärpänny arvonnassa, joten täällä olisi innokas ensikertalainen kärkkymässä paikkaa syksyn kohokohtaan.

Lue lisää

Jaana Kilpi
0445900127
jaana.kilpi@luukku.com

43 km Naiset ja miehet

Myy lippusi ensikertalaiselle! :)

Lue lisää

Johanna Sissonen
0504907903
johanna.sissonen@windowslive.com

14 km

Arpa ei suosinut joten 43km paikka hakusessa 2017 kisaan!

Lue lisää

Mika Kauraharju
0405102867
pabaratsi@gmail.com

43 km Naiset ja miehet

Hei, olisin kiinnostunut ostamaan paikan 43 km sarjaan.

Lue lisää

Noora Kuikka
0443001048
Noora.kuikka@op.fi

43 km Naiset ja miehet

Ostetaan paikka 131km matkalle.

Lue lisää

Jani Lehtola
0408432775
janleh@saunalahti.fi

131 km

Arpaonni ei suosinut tälläkään kertaa, joten erittäin mielelläni ostaisin osallistumisoikeuden 43 kilometrin matkalle :-)

Lue lisää

Ville Joskitt
0505975196
Ville.joskitt@gmail.com

43 km Naiset ja miehet

Arvonnassa ei tärpännyt, ja harmitus kova. Ostan osallistumisen 43km matkalle.

Lue lisää

Rauni Jokelainen
040-8447830
rauni.jokelainen@gmail.com

43 km Naiset ja miehet

Syksyinen juoksukauden huipennus vuodelle 2017 uhkaa jäädä väliin huonon arpaonnen vuoksi. Ostan lippusi perusmatkalle 43km tai retki 43km, mikäli olet estynyt osallistumasta.

Lue lisää

Santtu Erkkilä
0408283695
santtue@outlook.com

43 km Naiset ja miehet

Arpaonni ei suosinut, joten myy lippusi ensikertalaiselle!

Lue lisää

Mari Hirvonen
0504358941
Marik.hirvonen@gmail.com

14 km

Ostan mieluusti paikan 43km sarjaan.

Lue lisää

Satu Henriksson
0408605744
Sajohe14@gmail.com

43 km Naiset ja miehet

Ostetaan paikka 43km ensikertalaiselle

Lue lisää

Teemu Karhu
0408388420
teemu.karhu@gmail.com

43 km Naiset ja miehet

Paikka hakusessa!

Lue lisää

Teemu Anttila
0405467766
anttilateemu@hotmail.com

43 km Naiset ja miehet

Mies pääsi maratonille, joten haluaisin seuraksi juoksemaan lyhyempää matkaa.

Lue lisää

Heidi
040-7731737
muranenheidi@gmail.com

14 km

Ois Jees

Lue lisää

Antti
0505266732
ana9143@hotmail.com

14 km

Varpaankynnet on kasvaneet takaisin joten ostaisin paikan 43km matkalle.

Lue lisää

Jukka Martama
0405422482
jmartama@gmail.com

43 km Naiset ja miehet

14 km pitäisi päästä juoksemaan

Lue lisää

Niina Mäki-Kahma
+358505955812
nmk.sisustussuunnittelu@gmail.com

14 km

Sotanorsu tahtoo juoksemaan!

Lue lisää

Hanna Järveläinen
0505265064
hanna.jarvelainen@helsinki.fi

43 km Naiset ja miehet

Ostetaan 43 matkalippu. Rahat siirtyy heti!

Lue lisää

Jere Pekkinen
0503727493
jere.pekkinen@tehotuuma.fi

43 km Naiset ja miehet

Hei! Olen polkujuoksusta innostunut, muutaman maratonin itseään vastaan juossut nuori joka hakee kokemusta Kolin maastoeroista. Haluaisin ostaa mahdollisen peruutuspaikkasi 43 kilometrille. Päätin jo useampi vuosi sitten pyrkiä mukaan juoksemaan kunhan kuntoni vaan kykenee vastaamaan haasteeseen. Tälle vuodelle olen tähän tavoitteeseen päässyt. Kolin oli tarkoitus olla vuoden päämatkani ja siihen valmistavana kilpailuna olen jo varmistanut osallistumiseni Nuuksion classic trail marathonille. Muita tämän vuoden kilpailujani ovat mm. Forssan ja Hämeenlinnan kaupunkimaratonit. Jos et siis pääse itse osallistumaan, niin mahdollista minun osallistumiseni! Kiitos!

Lue lisää

Jere Kannel
0505144996
jere.kannel@gmail.com

43 km Naiset ja miehet

Haluan ostaaa peruutuspaikan 14km sarjaan

Lue lisää

tiina laitala
0504802178
tiina.laitala@gmail.com

14 km

Haluan ostaa osallistumisoikeuden Vaarojen Maratonille.

Lue lisää

Tarja Hyttinen
0407642663
hyttinen.tarja@netti.fi

14 km

Olisi ihanaa päästä testaamaan kuntoaan vaarojen maisemiin 14km:lle Kiitos sinulle joka annat minulle sen mahdollisuuden.

Lue lisää

Sisko Pekkarinen
0408234359
sisko.pekkarinen@hotmail.com

14 km

Olis kiva juosta kolin vaativassa maastossa, ostan melelläni 13.5km paikan.

Lue lisää

Pauli Ruotsalainen
0505223937
ruotsalainenpauli@gmail.com

14 km

Ostan peruutuspaikan 43km matkalle.

Lue lisää

Antti Lumme
+358445903122
lummant@gmail.com

43 km Naiset ja miehet

Hei! Olisin kiinnostunut ostamaan 1-2 paikkaa 43km matkalle!

Lue lisää

Outi Niemelä
0400974711
outij.niemela@gmail.com

43 km Naiset ja miehet

Kaverilla kisapaikka jo on, ja lähtisin siihen tosi mielelläni takiaiseksi mukaan. Samalla tulisi rikottua Kolin kuparinen - vuoristorata on kuulemma tooosi leppoisa, ja sen jälkeen loppunousu menee ilmeisesti kuin itsekseen.

Lue lisää

Juho Partanen
+358503678403
juho.partanen@iki.fi

43 km Retki

SOS! Help! Please! Polkujuoksukärpänen on purassu pakko päästä Kolille!

Lue lisää

Elina
0456125115
Elina.jarnefelt@gmail.com

43 km Naiset ja miehet

Hei, ostaisin mielelläni peruutuspaikan joko 43k tai 43k retki -matkalle.

Lue lisää

Sasa Tkalcan
0505548420
sasa@kurkista.fi

43 km Naiset ja miehet

Intoa olisi lähteä ensimmäiselle ultralle 87km, mutta paikka puuttuu. Mielelläni siis ostaisin osallistumisen!

Lue lisää

Emilia Lehtinen
0503535451
emppu1.lehtinen@gmail.com

87 km

Moi! Ostaisin paikan 43 km Retkisarjaan.

Lue lisää

Petteri Mäkelä
0405246759
jpetterimakela@gmail.com

43 km Retki

Hei, olisin kiinnostunut 43 kilsan lipusta.

Lue lisää

riina kuikka
+358405948054
riinakui@gmail.com

43 km Naiset ja miehet

Ostaisin osallistumisoikeuden sarjaan 43km tai 43km retki.

Lue lisää

Tuire Kekkonen
0405177773
tuire.kekkonen@hotmail.com

43 km Retki

Haluaisin ostaa osallistumisoikeuden 14 km:n matkalle. Lenkki upeissa maisemissa ja haastavassa maastossa kruunaisi tälle vuodelle asetetut juoksutavoitteet! :)

Lue lisää

Sanni Suominen
0451226473
sannisuominen89@gmail.com

14 km

Osallistumisoikeus 14 kilsan sarjaan

Lue lisää

Sirpa Utriainen
0509171661
sirpa.utriainen@pkky.fi

14 km

Ostetaan paikka 43 km tai 14 km

Lue lisää

Jani Lemmetyinen
050 564 3102
janilemm@gmail.com

43 km Naiset ja miehet

Kaksi paikkaa olisi hakusessa..

Lue lisää

Kirsi Vaara
0400164445
kirsi.vaara@torandaevents.com

14 km

Ostetaan 43km.

Lue lisää

Vesku
0453191451
vesa.alakarppa@gmail.com

43 km Naiset ja miehet

Pitäisi päästä parantamaan viime vuoden suoritusta. Auta minua pääsemään tavoitteeseen :)

Lue lisää

Juha Ruotsalainen
0505181817
kontza@gmail.com

43 km Naiset ja miehet

Kaverilla on jo paikka 43 retkisarjaan ja kovasti mielisin mukaan.

Lue lisää

Krista Igbarria
0505704676
k_igbarria@yahoo.com

43 km Retki

Arpaonni ei suosinut tällä kertaa eli haluaisin ostaa paikan 14 km matkalle.

Lue lisää

Sanna Salo
0452340887
sannna.salo@gmail.com

14 km

Viime vuoden polviongelmien jälkeen haluan yrittää uudestaan. On se vaan niin mukava...

Lue lisää

Samuel Vaneeckhout
0407438849
samuelvaneeckhout@gmail.com

43 km Naiset ja miehet

Myy mulle sun paikka 14km matkalle

Lue lisää

Niina
0400775832
Niina.mattila@icloud.com

14 km

Koli on my mind! Sanon ilomielin tahdon 14 km matkalle.

Lue lisää

Minna Penttinen
0405229703
minnanmari@gmail.com

14 km

Mieli tekee Kolin rinteille 43 km. Innostunut aloittelija polkujuoksussa, alla Karhunkierros 2016 ja 2017, Bodom Trail 2017, Barcelona Trail Run 2017.

Lue lisää

Petri Schaaf
+358503938489
schaafpetri9@gmail.com

43 km Naiset ja miehet

Olen Amerikkalaista ja asun Suomessa vain 2 vuottaa lisää-olisi kiva osallistua tähän kilpailuun!

Lue lisää

Leah Daugherty
0414800318
leah.daugherty@gmail.com

14 km

myös retki 43 km käy

Lue lisää

Kirsi Jantunen
040-7092945
kimi.jantunen@gmail.com

43 km Naiset ja miehet

Hei ostaisin paikan Vaarojen maratonille. Minulle käy myös 87 km matka!

Lue lisää

Tuomas Karskela
0415171559
tuokarsk@utu.fi

43 km Naiset ja miehet

Ciao, coming from San Francisco to beautiful Finland in the autumn, and would love to try this race in such a spectacular part of the world. Help.....

Lue lisää

Umberto Luchini
+1 4157942110
umberto_luchini@yahoo.co.uk

43 km Naiset ja miehet

Ostetaan 43 km paikka.

Lue lisää

Lauri hirvelä
0504041175
Hirvela_@hotmail.com

43 km Naiset ja miehet

Ostan paikan 14 km tai 43 km matkalle.

Lue lisää

Sanna Kalliola
0408457265
sanna@kallio.la

14 km

Ostetaan 43 km!

Lue lisää

Hanna Pirttimäki
0445730894
hanna.pirttimaki@edupori.fi

43 km Naiset ja miehet

Arpaonni ei suosinut, mutta halu olisi valtaisa päästä juoksemaan ja nauttimaan Kolin maisemista.

Lue lisää

Janne Nousiainen
0503227849
janousiainen@gmail.com

14 km

Arpaonni ei suosinut, mutta halu olisi valtaisa päästä juoksemaan ja nauttimaan Kolin maisemista.

Lue lisää

Janne Nousiainen
0503227849
janousiainen@gmail.com

14 km

Haluaisin ostaa 43 km/43km retki paikan

Lue lisää

Eero Ruotsalainen
0400 183 119
ee.ruotsalainen@gmail.com

43 km Naiset ja miehet

Hei! 87 km matkakin kelpaa ;)

Lue lisää

Laura Askola
0443566755
katti@wippies.fi

43 km Retki

Ostetaan 14km paikka!

Lue lisää

Joonas Heinonen
0503503063
heinonenjoonas@hotmail.com

14 km

Ostaisin 2 osallistumista VM 43 km. Oltiin vaimon kanssa viime vuonnakin juoksemassa, mutta nyt arpaonni ei suosinut. Alle 5 tunnin tavoittein :)

Lue lisää

Joonas Nurminen
040 7789512
nurminen.joonas@gmail.com

43 km Naiset ja miehet

Ostan 14 km paikan.

Lue lisää

Tapani Repo
0503913136
tapani.v.repo@gmail.com

14 km

Ostetaan/haetaan paikkaa miesten 43 km:lle.

Lue lisää

timo sihvonen
0453193512
timo.sihvonen2@luukku.com

43 km Naiset ja miehet

Ostetaan/haetaan paikkaa naisten 43km:lle.

Lue lisää

niina sihvonen
0453193510
niina.sihvonen@sipoo.fi

43 km Naiset ja miehet

Ei ollut arpaonnea, 43:lle olisi mahtava päästä kokeilemaan..

Lue lisää

Mervi Tiusanen
0503382306
mervi.tiusanen@kotikone.fi

43 km Naiset ja miehet

Ostetaan 2 kpl (yksittäiset käy myös) lippuja 14km matkalle.

Lue lisää

Heikki Karvinen
050-3537393
heikki.karvinen@sibelco.com

14 km

Ostan osallistumisen 43km matkalle.

Lue lisää

Jari Lehtonen
0405929815
lehtonen.j@hotmail.com

43 km Naiset ja miehet

Haluaisin ostaa paikan 14km matkalle

Lue lisää

Iina Airaksinen
0505631592
iina.airaksinen@hotmail.com

14 km

Ostan paikan 87km starttiin

Lue lisää

Sanna Huotari
0443339209
sanna-huotari@hotmail.com

87 km

Haluan ostaa paikan 14km matkalle.

Lue lisää

Outi Huotari
050 5175240
nelliunelma@gmail.com

14 km

Jäin arvonnassa ilman paikkaa 43 km matkalle. Kesä menee suunnistaessa ja polkuja juostessa, joten olisi kyllä hienoa päästä päättämään kesäkausi Kolin vaaroilla. Myös retkisarjan paikka kelpaisi :)

Lue lisää

Anna-Leena Talasterä
0505926230
liinun@hotmail.com

43 km Naiset ja miehet

Hei! Haluamme vaihtaa kaksi 43km retki sarjan paikkaa kahteen 43km kilpasarjan paikkaan. Peli ja polku muuten sama, mutta retki sarja starttaa aiemmin ja suoritusaikaa on siksi enemmän.

Lue lisää

Seita
0504389297
seita.romppanen@uef.fi

43 km Naiset ja miehet

Hei! Ostaisin mielelläni lipun 14 kilometrille.

Lue lisää

Katja Korpela
0443723150
katjakorpel@gmail.com

14 km

Haluaisin ostaa 43km paikan. Ehdota sopiva hinta!

Lue lisää

Monika Zych
0400572645
mnzych@gmail.com

43 km Naiset ja miehet

ostetaan 14 km

Lue lisää

Anne Pitkänen
0407626441
anne64pit@gmail.com

14 km

Ostetaan 2 peruutuspaikkaa! :)

Lue lisää

Niina Pelkonen
0509193041
npelkone@uef.fi

14 km

Haluan ostaa peruutuspaikan 14 km matkalle.

Lue lisää

Kai Halttunen
0504624280
kai.halttunen17@gmail.com

14 km

Viesti Yhteystiedot Sarja

En ollut hoksannut, että omat häät sattuivat samalle lauantaille. Myyn siis oman paikkani, hyvään kotiin.

Lue lisää

Mikko Myyjä
030 123123
mikko.myyja@halpaaon.fi

14 km

Ostetaan lähtöpaikka 43km kisaan.

Lue lisää

Eero-Matti Vainio
0509179686
e-mvainio@hotmail.com

43 km Naiset ja miehet